Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA

POMOZTE NÁM ZLEPŠOVAT NAŠE SLUŽBY

Rádi přijmeme Váš názor na naše stránky. Sdělte nám, s čím jste byli spokojeni a co naopak máme zlepšit.

Zákazník je u nás na prvním místě!

Vaše reakce můžete zasílat na adresu: obchod@kmusic.cz


NENALEZLI JSTE TO, CO HLEDÁTE? NEVADÍ!

Napište nám své požadavky a my se pokusíme vám vyhovět.


DOPRAVU ZDARMA 

u nás máte u objednávek od 3 000 Kč.


Platby v hotovosti jsou v našem eshopu evidovány v režimu EET.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  1. Úvod
  2. Jak se o piano starat?
Jak se o piano starat?

K výrobě klavíru se používá 8 druhů dřeva z různých částí světa. Skládá se až z 12.000 drobných součástí, z toho cca 700 šroubků a pružinek. Litinový rám spojuje 220 - 243 strun, které ho namáhají tahem až 20 tun.

Výroba, sestavení a seřízení vyžaduje puntičkářský přístup k práci.

 

Údržba:

Bez pravidelné údržby i ten nejlepší klavír bude pouze podprůměrným nástrojem!

Ladění:

Piano je navrženo tak, aby znělo nejlépe, když je naladěno do koncertního ladění (440Hz). Když piano není pravidelně laděno, ovlivní to nejen tón piana, ale rovněž to ohrožuje i cvičení pianisty. Rozladěným nástrojem si kazíte sluch - uši se přizpůsobí špatnému tónu

Jak často piano potřebuje naladit?

Každé piano je nutné ladit minimálně jedenkrát ročně. Vlivem klimatických změn se rozladí, i když se na něj málo hraje. Pokud je nástroj hodně využívaný, ladí se častěji podle potřeby.

Seřízení:

Neseřízené piano nejenže hraje špatně, ale může se také zkracovat jeho životnost. Dochází ke zbytečnému a nerovnoměrnému opotřebování. Dílky začnou být hlučné a kladívka se vytloukají.Neseřízenou mechanikou si kazíte techniku hry - hráč si zvykne a přizpůsobí techniku hry mechanice

Jak často piano potřebuje seřízení?

- domácí piano potřebuje seřízení každých pět let - piano často používané by mělo být seřízeno každý rok

Životnost piana:

Na rozdíl od houslí piano lety jen chátrá a ztrácí na hodnotě!

Pravděpodobná délka života piana je nejvíc ovlivněna tím, jak o něj majitel pečuje.

Četnost užívání a kvalita údržby, které se pianu dostává, spolu s klimatickými podmínkami přispívá nejen k tomu, jak dlouho piano vydrží, ale i jak dobře bude hrát.

S napětím strun přes 20 tun a tisícem pohyblivých částí, z nichž je řada neustále odírána a vzdoruje neustálým nárazům, mechanika začne být méně citlivá a tón s ubíhajícími roky ztrácí na dynamické škále.

Kam piano umístit:

Když je piano vystaveno extrémním změnám vlhkosti, vznikají problémy v mechanice, klaviatuře a ozvučné skříni. Když dřevené části nabobtnávají, vyvíjejí tlak na šrouby, které je drží, a když vysychají, smršťují se a šrouby se uvolňují. Části mechaniky tak začnou být hlučné, čímž dochází k nerovnoměrnému opotřebování, které další seřízení nemůže vyrovnat.

Chcete-li se vyhnout problémům, měli byste udržovat vlhkost na 42 procentech. Nikdy by neměla klesnout pod 35 procent nebo stoupnout nad 65 procent.

Voda a kytky na piano nepatří!

Nikdy nestavte do blízkosti piana nádoby s vodou, protože rozlitá voda, čaj či káva, zanechá na laku skvrny a může způsobit i odchlípnutí dýhy.

Ochrana piana:

Piano neumisťujte do blízkosti topení, krbu, do kuchyně apod. Nenechávejte piano na místě, kde by bylo vystaveno přímému slunečnímu světlu. Povrch stárne a barva vybledne.